« بی اینترنتی! | HOME | اينجا رو يه نگاه بندازيد »

دوشنبه،12 نوامبر 2002

از بيخ عرب!

امروز که داشتم از دفتر پارس آن لاين ( که برای اشتراک رفته بودم) برمي گشتم ، دیدم کنارم تو تاکسی يه مرد سياه پوست نشسته خلاصه ازش پرسيدم که آقا شما ماله جنوب هستيد؟ گفت: نه. گفتم ایرانی هستید گفت : نه ، و به عربی شروع کرد به فک زدن! وقتی حرفش تموم شد ازش به انگلیسی چیزی پرسیدم که گفت انگلیسی بلد نیستم ! و از من پرسید که شما عربی بلدی ؟ منم گفتم فقط : احلا و صحلا!
خلاصه بعد از اینکه پیاده شد از خودم خجالت کشیدم ، ۶-۷ سال تو مدرسه به ما عربی یاد دادن ولی چه فایده !دو کلمه هم بلد نیستیم حرف بزنیم. ( البته در مورد من کم کاری از طرفه خودم هم هست! کلا از عربی حالم به هم میخورد!)

در اين مورد ياد يه دوستم افتادم که بلژيکيه يه روز ازش پرسیدم که چند تا زبان بلدی؟ گفت :۶تا!اون من پرسيد تو چندتا زبان بلدی منم گفتم فارسی و انگليسی و ترکی آذری (البته اين آخريه رو بيشتر ميفهمم تا بتونم صحبت کنم!) براش جالب بود که چه طور عربی رو که انقدر نزديک به فارسيه بلد نيستم خودش هلندی رو چون خيلی نزديکه فلميش هست ياد گرفته بود.خلاصه از اون به بعد رفتم سراغ يادگيري فرانسه ! بعدا راجع به این دوسته بلژیکی بیشتر براتون میگم.
adieu

ثبت در  OYAX Add to Balatarin Add to your del.icio.us Tweet about this Send to facebook Send to friendfeed

نوشته شده در تاریخ دوشنبه،12 نوامبر 2002